Om oss

Det geografiska området är Värmland och Örebro län och klubben är en del av Region Västra Svealand.
Kontoret finns på Orrholmsgatan 15, i Karlstad.

Styrelsen

Följande personer ingår i styrelsen 2020-2021 för klubb väg och ban.

Ordförande
Anders Rinnemo
070-0887087
anders.rinnemo@ncc.se

V. Ordförande
Patrik Norberg
073-3119577
vagbanklubben17@gmail.com


Sekreterare
Daniel Asker
073-6935428
daniel.asker@seko.se

Kassör
Håkan Dahlberg
072-7012701
hakandahl64@hotmail.com

Ledamot
Martin Westerberg
070-6355124

Ledamot
Tomas Zetterlund
070-6355124

Ledamot
Hans-Inge Malmberg
070-3264245

 

Ersättare
Roger Nilsson
070-3150202

Ersättare
Niklas Gustafsson
070-6304846

Ersättare
Bjarne Sik
070-5941848

Ersättare
Åke Chöler
070-6020628

Anställda ombudsmän

Christer Lindblad,
Ombudsman

Ansvarar för förhandlingsverksamhet, granskningsverksamhet samt yrkesutbildningsfrågor. 


Tel: 019 - 17 76 89
E-post:
christer.lindblad@seko.se

Pia Ahlström,
Ombudsman

Ansvarar för förhandlingasverksamhet samt granskningsverksamhet.



Tel: 019-17 76 83
E-post:
pia.ahlstrom@seko.se


Esa Rosendahl,
Regionalt skyddsombud

Jobbar med arbetsmiljö och säkerhet i de mindre företagen som inte har en egen skyddskommitté


019-17 41 91
E-post:
esa.rosendahl@seko.se


Anders Persson,
Försäkringsombudsman

Ansvarar för försäkringsfrågor.





019- 17 76 86
E-Post:
anders.persson@seko.se

Anställda assistenter

Assistent
Barbro Halling
019-174193
barbro.halling@seko.se

Assistent
Malin Blomberg
019-174194
malin.blomberg@seko.se